červený a zelený apartmán

APARTMÁNY VOLYNĚ
VÍTEJTE V POŠUMAVÍ A NA ŠUMAVĚ

modrý apartmán

! KAŽDÝ SI U NÁS PŘIJDE NA SVÉ !

 • TURISTIKA

  volyňská radnice Pro turisty máme připravenou řadu zpracovaných výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí. Sama Volyně rozhodně stojí za prohlídku. Jsou zajímavé nejen historické památky ve městě - např. radnice a muzeum, ale též příroda v okolí. Též volyňský hřbitov s náhrobky mnoha významných osobností stojí za návštěvu /V.Č. Bendl, bratři Boháčové, Ant. Lhota, J.V. Želízko, Václav Kopecký, prof. J. Svoboda.../ Jako cíl výletů si rozhodně nenechte ujít sousední vesničky s malebnými štíty selského baroka - Zechovice, Jiřetice, Předslavice a mnohé další . Pošumaví vás okouzlí svou nespoutaností a svobodou pohybu. Dobrš, rozhledna Javorník , Helfenburk, Hoštice u Volyně, ...jsou jistě zárukou, že Vybaveni mapami, popřípadě podrobnými průvodci od nás si všichni přijdete na své!
 • LYŽOVÁNÍ

  Každý lyžař si může vybrat dle náročnosti z následující nabídky českých, německých i rakouských lyžařských středisek. Lyžařský areál ZADOV je vhodný pro všechny kategorie lyžařů a je vzdálen od našich apartmánů asi 25km. Středisko KUBOVA HUŤ lze dosáhnout i vlakem přímo z Volyně. Vzdálenost je do 25 km. KRAMOLÍN je velmi dobře vybavené lyžařské středisko s kompletním servisem a je vhodné pro celodenní výlet, nachází se poblíž přehradní nádrže Lipno /vzdálenost asi 80 km/. V dalším středisku, HOCHFICHT /česká verze/ , HOCHFICHT /německá verze/ , česky Smrčina najdete nejlepší šumavské lyžování v alpském stylu. Středisko leží v sousedním Rakousku a je vzdálené asi 80 km od Volyně, přes hraniční přechod Strážný. MITTERDORF je opět středisko za hranicemi České republiky - v Německu, těsně za hraničním přechodem Strážný, asi 55km od Volyně. Velmi slušné lyžování i ceny, výhodné zvláště pro rodiny s dětmi.
 • CYKLISTIKA

  Bohatá nabídka dobře značených tras zpracovaných v nově vydaném Průvodci Pošumavím /zapůjčíme/. Různě dlouhé a na terén náročné trasy. Dobré brzdy a kondice jsou nutností.
 • KOUPÁNÍ

  Pro milovníky vodních sportů, páry či sauny doporučujeme plavecký bazén HORAŽĎOVICE nebo PRACHATICE. Pro přírodní koupání je neopakovatelné přírodní koupaliště přímo ve Volyni. Je to dnes již unikát - plovárna z Rozmarného léta se vším všudy!! Za dobrým, nechlorovaným koupáním s můžeme vydat na asi 10 km vzdálenou Husineckou přehradu. Dobré koupání je i na některých místech na řece Volyňce v těsné blízkosti našeho ubytování.
 • HRADY, ZÁMKY A MĚSTA

  Helfenburk, Čestice, Dub u Prachatic, Blatná, Kašperk, Orlík, Zvíkov, Hluboká nad Vltavou, Strakonice, Prachatice, Písek, Český Krulov, České Budějovice
 • HUDEBNÍ FESTIVALY

  Vyznavači hudby mohou navštívit každoroční festival country a folk hudby Stodola Michala Tučného v nedaleké vesničce Hoštice u Volyně, Dudácký festival ve Strakonicích, který se koná každé dva roky nebo letní Festival staré hudby v Prachaticích. Podrobné programy najdete na našich stránkách pod titulkem AKTUÁLNĚ.
 • HOUBAŘENÍ, RYBAŘENÍ

 • ODPOČINEK, RELAXACE, MASÁŽE

! PŮJČUJEME KOLA, LYŽE, ZAJISTÍME I LODĚ !

česká vlajka anglická vlajka německá vlajka francouzská vlajka francouzská vlajka francouzská vlajka francouzská vlajka francouzská vlajka ZPĚT